Ισόπαλο αποτέλεσμα για την Κ17 με σκορ 2-2 στο εντός έδρας παιχνίδι της με την Αγία Παρασκευή για το Πρωτάθλημα ΕΠΣΑ. Μπορούσε νίκη και τελικά ίδρωσε πολύ για να ισοφαρίσει.

Το πρώτο μισάωρο του παιχνιδιού, η ομάδα μας εμφανίστηκε νωθρή, άτολμη και χωρίς αυτοπεποίθηση με την Αγία Παρασκευή να κρατάει εύκολα μακριά από την εστία της, τις επιθετικές μας ενέργειες.

Ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού η ομάδα μας δημιούργησε τρεις πολύ καλές ευκαιρίες και θα μπορούσε να προηγηθεί, με την πιο κλασική αυτή του Κοντού ο οποίος από πλεονεκτική θέση στο ύψος του πέναλτι και με τον τερματοφύλακα της Αγίας Παρασκευής εκτός θέσης, πλάσαρε άουτ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την ομάδα μας να έχει μπει πιο δυνατά παίρνοντας και ψυχολογία από τις ευκαιρίες που σπατάλησε στο πρώτο ημίχρονο και φαινόταν ότι κάποια στιγμή θα έπαιρνε και το προβάδισμα. Κόντρα όμως στην ροή του παιχνιδιού η ομάδα της Αγίας Παρασκευής εκμεταλλευόμενη λάθος στην αμυντική ισορροπία στον άξονα της ομάδας μας πέτυχε το 0-1. Και σας να μην έφτανε αυτό 5’ αργότερα σε εκτέλεση κόρνερ υπέρ της ομάδας μας, η οποία δυστυχώς εκείνη την στιγμή έπαιζε με δέκα παίχτες λόγω πρώτων βοηθειών που δίνονταν στον τραυματισμένο μας παίχτη Ζουγλή, η ομάδα της Αγίας Παρασκευής στο διώξιμο της μπάλας από την περιοχή της και στην αντεπίθεση που ακολούθησε, πέτυχε το 0-2 παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα.

Τα παιδιά μας δεν το έβαλαν κάτω και με τον κορυφαίο ενδεχομένως παίχτη μας Μουσουτζάνη Σπύρο πέτυχε στο 70’ το 1-2 και συνέχιζε να πιέζει για την ισοφάριση. Παρόλο που το τελευταίο πεντάλεπτο έπαιζε με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Λαχανά με δεύτερη κίτρινη κάρτα, η ισοφάριση ήρθε από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Δημάκα στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθειά τους και το πάθος που έβγαλαν μέχρι το τελευταίο πραγματικά δευτερόλεπτο.

Α.Ο.ΒΥΡΩΝ (Χονδρογιάννης) : (πάνω σειρά από αριστερά) Μπούρος, Μουσουτζάνης Σπ., Σάμιος, Δημάκας, Καρτατζάς, Ζουγλής, (κάτω σειρά από αριστερά) Τσακίρης, Μίχος, Ντάβανος, Κλεάνθης, Κοντός, (αναπληρωματικοί) Μουσουτζάνης Γ., Χρήστου, Καλλιανιώτης, Λαχανάς, Κονταξής, Σταυράκης, Χαλβαντζής, Καούκης).