Η Κ17 έπαιξε την Κυριακή το πρωί για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 ΕΠΣΑ απέναντι στην ομάδα Αστέρα Καισαριανής στο βοηθητικό Κρητικόπουλος.

Η Κ17 έπαιξε την Κυριακή το πρωί για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 ΕΠΣΑ απέναντι στην ομάδα Αστέρα Καισαριανής στο βοηθητικό Κρητικόπουλος. Σε ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο για την ομάδα μας, όπου βρεθήκαμε πίσω στο σκορ στο 2’ μόλις λεπτό και στο 23’ η αντίπαλη ομάδα πέτυχε το 2-0, με τις δύο προσπάθειες να δημιουργούνται από ολιγωρία της άμυνας και τους αντίπαλους επιθετικούς να ολοκληρώνουν σωστά τις ευκαιρίες που τους δόθηκαν. Ωστόσο, πριν κλείσει το ημίχρονο πετύχαμε το 2-1 έπειτα από εκτέλεση πλαγίου άουτ και κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι με τον Κοντό αναπτερώνοντας τις ελπίδες μας για το θετικό αποτέλεσμα.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την ομάδα μας να είναι αρκετά καλύτερη τουλάχιστον για 20’ σε σύγκριση με το πρώτο ημίχρονο, πίεσε σωστά την αντίπαλη ομάδα, και δημιούργησε τις προϋποθέσεις για να πετύχει την ισοφάριση, με τον Κοντό στο 50’ να χάνει μοναδική ευκαιρία όταν βρέθηκε μόνος του απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα στο σημείο του πέναλτι, αλλά δυστυχώς αντί να πλασάρει σε μία από τις δύο ελεύθερες γωνίες του τέρματος να σουτάρει στην ευθεία και στα χέρια του τερματοφύλακα ο οποίος και μπλόκαρε την μπάλα. Αντί λοιπόν της ισοφάρισης, η αντίπαλη ομάδα πέτυχε στο 63’ το 3-1 έπειτα από κάθετη πάσα στην αριστερή πλευρά της άμυνάς μας, το 4-1 έπειτα από σουτ εκτός περιοχής με την μπάλα να χτυπάει σε σώμα παίχτη μας και να αλλάζει πορεία αλλά να καταλήγει στο γάμα της εστίας μας, και το 5-1 έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά αμαρκάριστου παίκτη στο πρώτο δοκάρι της εστίας μας.

Θεωρούμε ότι το σκορ αδικεί την ομάδα μας και σε καμία περίπτωση δεν αντικατοπτρίζει τη διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες ωστόσο έτσι είναι το ποδόσφαιρο και δεν απογοητευόμαστε. Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας και είμαστε σίγουροι ότι με το ταλέντο που υπάρχει στην ομάδα και με την δουλειά που γίνεται στην προπόνηση, το θετικό αποτέλεσμα είναι κοντά.

Α.Ο.ΒΥΡΩΝ (Χονδρογιάννης) : Μπούρος, Καρατζάς, Ζουγλής, Τσακίρης, Δημάκας, Σάμιος, Μουσουτζάνης Σπ., Αμοργιανιώτης, Κοντός, Γαλάνης, Ντάβανος, (Ηλιάδης, Καούκης, Κλεάνθης, Κονταξής, Σταυράκης, Χαλβαντζής).